Rewanże czas zacząć

W najbliższy weekend rozpoczynamy rundę rewanżową zabrzańskiej Majer A klasy. Czarni, jak doskonale wiemy, będą bronili pierwszej pozycji, którą wywalczyli na jesieni.

Na pewno czeka nas bardzo trudne zadanie, by na koniec sezonu utrzymać obecną pozycję (ewentualnie drugą, która też promuje awansem). Jest kilka drużyn które mają podobne aspirację do naszych i margines błędu jest minimalny. Od początku trzeba konsekwentnie gromadzić punkty, nie pozwalając sobie na chwile słabości.

By jak najlepiej przygotować się do tego wyzwania, ciężko trenowaliśmy od połowy stycznia, rozgrywając do tego też kilka sparingów. Ostatnie dwa takie spotkania odbyły się w minioną sobotę i wtorek. Najpierw u siebie zremisowaliśmy z Rozbarkiem Bytom 2-2 (bramki Mikita i Sodel), a następnie wygraliśmy na wyjeździe z Iskrą Połomia 4-3 (Mikita x3, Pasternak).

By zwiększyć rywalizację w drużynie doszło do nas czterech nowych zawodników. Chociaż nie do końca takich nowych, gdyż każdy z nich reperezentował już nasze barwe w przeszłości.

Do zespołu dołączyli:

- Mateusz Koleszko

- Damian Kubiaczyk (Naprzód Łubie)

- Michał Piontek (Ruch Kozłów)

- Łukasz Śliwiński (Naprzód Łubie).

Całej czwórce życzymy powodzenia i by jak najlepiej reprezentowali nasze barwy.

Natomiast po za Sebastianem Szmajdzińskim, który zmaga się z poważną kontuzją nikt od nas nie odszedł.

Pierwsze wiosenne spotkanie rozegramy w Paniówkach z tamtejszym Tempem. Spoglądając na tabelę i jesienne występy obu drużyn wydajemy się być zdecydowanym faworytem. Jednak dochodzą głosy, że drużyna z Paniówek solidnie się wzmocniła i niekoniecznie czeka nas tam spacerek. Aczkolwiek z całą pewnością jedziemy tam po trzy punkty.

Zapowiada się bardzo ciekawa wiosna. Czeka nas sporo emocji i wiele ciekawych spotkań. Dlatego też bardzo gorąco zapraszamy wszystkich naszych kibiców do uczestnictwa w meczach i o wsparcie, byśmy w czerwcu, mogli wspólnie, ponownie cieszyć się z awansu do klasy okręgowej.