Sośnica Gliwice Gospodarze

Piotr Wieczorek Trener
Mariusz Kureczko Kierownik drużyny

21.08.2018

Pierwszy Chwałowice to pierwszy zespół, jaki podejmowaliśmy w roli gospodarza w pobliskich Łabędach. Mecz zakończył się naszym zwycięstwem 3:1 (1:0). Bramki dla naszego zespołu zdobywali Ficek, Szczurek oraz Wiśniewski. Dzięki temu zwycięstwu notujemy awans na piąte miejsce w tabeli ZINA Ligi Okręgowej!

Kibice, licznie zgromadzeni na obiekcie ŁTS-u Łabędy przy ulicy Fiołkowej 26, zgodnie dopingowali dzisiejszego dnia oba zespoły. Zorganizowana grupa rybnicko-gliwickich ultrasów Górnika Zabrzestworzyła świetną atmosferę prowadząc mocny doping przez cały mecz. Samo spotkanie, mimo że obfitew bramki, nie byłoporywającym widowiskiem. Szczególnie pierwsza połowa, choć rozgrywana wyraźnie pod nasze dyktando, sprawiała wrażenie gry na pół gwizdka. Kilka sytuacji, jakie stworzyliśmy sobie pod bramką rywala, nie znalazło skutecznego wykończenia. Goście poważnie zagrozili bramce Tomka Cielesty tylko raz, jednak piłka po strzale pomocnika nieznacznie minęła zewnętrzną stronę słupka. Gol otwierający wynik spotkania to trafienie autorstwa Damiana Ficka, który sprytnym strzałem przy słupku umieścił piłkę w siatce. Mimo kilku kolejnych okazji do zdobycia gola, schodzimy na przerwę z jednobramkowym prowadzeniem.

W drugiej części gry goście mocniej zaatakowali naszą bramkę. Przez jakiś czas stawialiśmy opór, jednak ewidentnie nie tak miało to wyglądać. Dużą dozę spokoju wprowadził Tomek Szczurek, kiedy po błędzie bramkarza gości ładnym, technicznym uderzeniem powiększył nasze prowadzenie. Kiedy wydawało się, że spotkanie mamy pod pełną kontrolą, nastąpił nagły zwrot akcji.Przy biernej postawie całego naszego zespołu liczne ataki rywala w końcu znalazły drogę do bramki. Po rzucie rożnym piłka trafia na drugi słupek, a tam sprytnym strzałem popisuje się zawodnik drużyny z Chwałowic,czego efektem jest zmniejszenie straty do jednego gola. Wiatr w żagle, jaki złapała po tym trafieniu drużyna gości, na szczęście nie zamienił się w kolejne trafienie. Śmiałe ataki i otwarta gra gości stwarzała nam możliwości przeprowadzania kontrataków.Po jednym z nich, już w końcówce spotkania, Marek Wiśniewski znów przechyla szalę na naszą stronę izwycięstwo 3:1 staje się faktem.

Kolejne spotkanie w ramach IV Kolejki ZINA Ligi Okręgowej, również w roli gospodarza, rozegramy w przyszłą niedzielę ponowniena obiekcie Łabędziego Towarzystwa Sportowego. Na to spotkanie już dzisiaj serdecznie zapraszamy. Bądźcie z nami!

Skład: Cielesta - Sowula, Piotrowicz, Kuc (Wieroński) - Karolczyk, Jasiński, Ficek, Barański (Popiel), Borowiec (Sobek) - Piecuch (Wiśniewski), Szczurek (Kujawa)

Widzów: ok. 400