Naprzód II Lipiny Gospodarze

Piotr Wieczorek Trener
Mariusz Kureczko Kierownik drużyny

13.08.2018

W premierowym spotkaniu ZINA Klasy Okręgowej wygrywamy na terenie ŚKS Naprzód Lipiny rezultatem 2:0. Łupem bramkowym podzielili się dwaj Tomasze - Szczurek oraz Piecuch.

Pierwsza połowa spotkania to nieskuteczne ataki z naszej strony, które nie znalazły zakończenia w postaci bramki. Gospodarze dwukrotnie stworzyli sobie okazje, jednak "prezenty" którymi zostali obdarowani na szczęście nie znalazły dojścia do bramki Krzywickiego. Warta odnotowania jest po naszej stronie okazja Szarugi, który przebojem wdarł się w pole karne mijając trzech zawodników i minimalnie chybił w sytuacji sam na sam z bramkarzem. Duże zagrożenie stworzył również Tomasz Szczurek, kiedy po jego strzale piłka wylądowała na poprzeczce bramki gospodarzy. Pierwsza odsłona, mimo że nie udokumentowana zdobyczą bramkową, zdecydowanie na naszą korzyść.

W drugiej części gry odpuściliśmy wysoki pressing dając przeciwnikowi pole manewru. Poskutkowało to zwiększeniem przestrzeni, a to z kolei przyniosło efekt w postaci bramki Tomka Piecucha. Po tym trafieniu gospodarze próbowali śmielej zaatakować naszą bramkę, jednak nie zdołali stworzyć żadnego zagrożenia. Dobrze dysponowany tego dnia Tomek Szczurek zdołał dołożyć kolejne trafienie (samo okno z ok. 30 m), a cały zespół mimo śmielszych ataków przeciwnika, zdołał dowieźć korzystny wynik do końca. 3 punkty jadą do Sośnicy i zaliczamy udany debiut w ZINA Klasie Okręgowej. Pierwsze koty za płoty!