Sezon 2016/2017 czas zacząć!

W najbliższy weekend rozpoczynamy rozgrywki katowickiej ligi okręgowej. Tym razem będziemy występować w grupie II.

Czarni rozgrywki zainaugurują na własnym boisku w sobotę o godz. 17.00, kiedy to podejmą beniaminka rozgrywek Unię Książenice.

Do tego spotkania przystąpimy w nieco odmienionym składzie w porównaniu do tego który był w zeszłym sezonie.

Przede wszystkim z drużyny odszedł Marcin Szubert, który od nowego sezonu będzie występował  w A klasowym Ruchu Kozłów (skąd zresztą przyszedł do nas).

Szubi w naszych barwach w ciągu pięciu sezonów ( jeden w A klasie, cztery w okręgówce) rozegrał 131 spotkań ligowych, zdobył w nich 108 bramek oraz zanotował 27 asyst (przy okazji 25 razy był karany żółtym kartonikiem, a dwukrotnie musiał przedwcześnie opuścić boisko po obejrzeniu czerwonej kartki). Ponadto w 2013 i 2014 r.  był wybierany przez kibiców najlepszym zawodnikiem Czarnych. O jego znaczeniu dla drużyny nie ma nawet co mówić, wystarczy spojrzeć na powyższe liczby. Z pewnością będzie to dla nas spora strata.

Dzięki Marcin za te 5 lat, za wszystkie bramki, asysty, za wszystkie emocje których nam dostarczyłeś. Życzymy powodzenie w dalszej przygodzie z piłką ;)

Oprócz niego drużynę opuścił także Marcin Mucha, któremu stan zdrowia nie pozwala na dalszą grę, a który przez 3 sezony był także kluczowym zawodnikiem i niejednokrotnie ratował nam punkty.

Ponadto drużynę opuścili Wojciech Kowalski, Jakub Jaskółka, oraz Jakub Świderski którzy dołączyli do nas zimą 2015 roku i swoją postawą pomogli nam utrzymać się w lidze okręgowej, mimo że niewiele na to wskazywało po rundzie jesiennej.

Ostatnim zawodnikiem który na chwilę obecną opuścił nasze szeregi to Mateusz Cieślik, występujący u  nas przez ostatni sezon.

Wszystkim im dziękujemy za ten czas spędzony w naszym klubie, za to że swoją postawą pomagali nam w osiąganiu jak najlepszych wyników. Życzymy powodzenia i sukcesów w nowych klubach.

W ich miejsce zostali sprowadzeni nowi zawodnicy:

- Bartoszewicz Jacek - Fortuna Gliwice

- Bieniek Łukasz - KS 94 Rachowice

- Borodziej Patryk - Naprzód Łubie (powrót z wypożyczenia)

- Dorosławski Adrian - Sokół Orzech

- Krysiak Mateusz

- Sikora Jakub - Piast Gliwice jr

- Wronecki Artur - Fortuna Gliwice

Życzymy wam samych sukcesów w naszych barwach by z waszą pomocą wyniki były jeszcze lepsze niż do tej pory.

Jak widać kadra się zmieniła. Wyniki sparingów z pewnością nie napawają optymizmem, ale nie ma co się nimi zbytnio przejmować. Wszystko zweryfikuje liga, i dopiero wtedy zobaczymy na co stać naszą drużynę.

Pierwsza weryfikacja już jutro kiedy to zmierzymy się na własnym boisku z Unią Książenice.

Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców na to spotkanie i prosimy o gorący doping, który pomoże naszym zawodnikom w osiąganiu jak najlepszych wyników.