Runda wiosenna na start

W weekend wznowione zostaną rozgrywki klasy okręgowej. Czarni swój pierwszy ligowy mecz w 2017 roku rozegrają w niedzielę o 15.30 na wyjeździe z Unią Książenice.

Cel jaki nam przyświeca tej wiosny jest jeden: utrzymać się w okręgówce. Jest on jak najbardziej wykonalny, pomimo miejsca które zajmujemy w ligowej tabeli. Jednak strata do bezpiecznego miejsca nie jest zbyt duża i z całą pewnością stać nas by odrobić z nawiązką straty.

Żeby zwiększyć nasze szanse, od połowy stycznia zabraliśmy się ostro do roboty, zarówno na treningach jak i starając się odpowiednio wzmocnić kadrę. Zawodnicy trenowali trzy razy w tygodniu plus do tego dochodził sparing. Wyniki były różne, ale optymizmem napawa fakt, że dopóki na boisku przebywał podstawowy skład to nasza gra wyglądała całkiem dobrze.

Natomiast jeżeli chodzi o transfery to udało się sprowadzić kilku ciekawych zawodników, chociaż niestety nie obyło się bez strat.

Z drużyny odeszli:

- Cichocki Daniel - Plon Błotnica Strzelecka

- Czyżykowski Jacek - Przyszłość Ciochowice

- Miesiączek Michał - Sparta Lubliniec

- Soviak Andrij - Chemik Kędzierzyn Koźle

- Wronecki Artur - nie wznowił treningów

Wszystkim im dziękujemy za czas spędzony w naszym klubie, za godne reprezentowanie naszych barw i życzymy powodzenia w dalszej przygodzie z piłką.

Natomiast nowe twarze to:

- Bladycz Kamil - Futsal Akademia Pyskowice

- Janicki Łukasz - Remedium Pyskowice (futsal)

- Kowalski Wojciech - LKS Bełk

- Lemieszko Mateusz - Naprzód Świbie

- Maziarz Filip - Naprzód Świbie (jesieńspędzona na wypożyczeniu w Tęczy Wielowieś)

- Meżykowski Damian

- Michali Kamil - FAPyskowice

- Mikita Grzegorz - LZS Kotlarnia

- Pigut Roman - powrót po kontuzji

- Wondołowski Bartłomiej - Górnik Zabrze

Życzymy im wielu sukcesów by swoimi występami przyczynili się do jak najlepszych wyników osiągancyh przez nasz klub.

Jak więc widać trochę zmian było, wszystko jednak zweryfikuje liga. Mamy dosyć młody skład, w którym jednak drzemie spory potencjał i jeżeli uda się go w miarę szybko wydobyć to powinniśmy zachować ligowy byt. Pierwszy test już w niedzielę w Książenicach.